Docieplenie sali gimnastycznej w Malkowicach

2023-10-02 komentarze: 0 wyświetlenia: 577
Docieplenie sali gimnastycznej w Malkowicach

W Malkowicach, podobnie jak w wielu innych miejscowościach, coraz więcej uwagi poświęca się ochronie środowiska i oszczędzaniu energii, również poprzez ocieplenie budynków. Jednym z ostatnich projektów związanych z dociepleniem budynku było ocieplenie wiązarów sali gimnastycznej w Malkowicach. W projekcie tym wykorzystano najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu izolacji termicznej, w tym granulat celulozowy Ursa Pure floc, który służy do ocieplenia celulozą.

Ursa Pure floc to materiał izolacyjny otrzymywany z recyklingu gazet i innych papierów. Dzięki temu jest to produkt przyjazny dla środowiska. Ponadto, jego właściwości izolacyjne są bardzo dobre – lambda wynosi 0.036 W/mK, co oznacza, że materiał ten skutecznie chroni przed utratą ciepła.

Grubość docieplenia wiązarów sali gimnastycznej wyniosła 40 cm. Takie grubości izolacji są zalecane zwłaszcza w przypadku ocieplania poddaszy, które są szczególnie narażone na straty ciepła. W przypadku tego projektu, zastosowanie granulatu celulozowego pozwoliło na skuteczne i trwałe ocieplenie całego dachu, co wpłynie na zmniejszenie kosztów ogrzewania w sali gimnastycznej.

Warto również zauważyć, że granulat celulozowy Ursa Pure floc nie tylko chroni przed utratą ciepła, ale również posiada właściwości izolacyjne akustyczne. Dzięki temu, po ocieplanie granulatem celulozowym sali gimnastycznej, korzystanie z niej będzie bardziej komfortowe i bezpieczne, co przyczyni się do poprawy warunków pracy i nauki w tej sali.

Podsumowując, ocieplenie wiązarów sali gimnastycznej w Malkowicach granulatem celulozowym Ursa Pure floc to inwestycja, która wpisuje się w trendy związane z ochroną środowiska i oszczędzaniem energii. Dzięki zastosowaniu tego materiału izolacyjnego, udało się osiągnąć wysoką skuteczność termiczną, a także poprawić izolacyjność akustyczną budynku.

Komentarze
Ta strona jeszcze nie ma komentarzy.
* Pola obowiązkowe
* Pola obowiązkowe