Jak wybrać firmę do wykonania docieplenia budynku?

2023-09-29 komentarze: 0 wyświetlenia: 200
Jak wybrać firmę do wykonania docieplenia budynku?

Docieplenie budynku spełni swoją funkcję jedynie wtedy, kiedy zostanie odpowiednio wykonane. Nawet użycie najlepszej jakości materiałów nie da zamierzonego efektu. W związku z tym, najważniejszym krokiem w podjęciu decyzji o dociepleniu budynku jest wybór profesjonalnej i doświadczonej firmy, której można z czystym sumieniem powierzyć wykonanie inwestycji. Jak wybrać firmę do docieplenia? Czym należy kierować się podczas dokonywania wyboru? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!

Skutki nieprofesjonalnych działań

Jak wyżej wspomniano, nieumiejętne docieplenia budynku nie przyniosą zamierzonego efektu. Co gorsza, źle wykonane docieplenie może uszkodzić konstrukcje budynku czy elewacji, przynosząc więcej szkody niż pożytku. Nie dość, że zakupione materiały będą zmarnowane, to najprawdopodobniej będziemy musieli ponieść dodatkowe koszty związane z naprawami i remontem elewacji.  Nie bez powodu od dawien dawna mówiono, że rzetelny wykonawca to klucz sukcesu. Dlatego pierwszym i najważniejszym krokiem jest znalezienie profesjonalnej firmy, która odpowiednio wykona docieplenie budynku.

Rodzaje docieplenia

Na rynku istnieje kilka powszechnych materiałów termoizolacyjnych wykorzystywanych do docieplenia: wata celulozowa, styropian, wełna mineralna lub szklana. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się docieplenia celulozą, które zaczynają być najpowszechniej wybieraną metodą na docieplenie budynków. Warto trzymać się zasady, aby kupowany materiał pochodził od jednego producenta. Najlepiej zdecydować się na komplet potrzebnych materiałów i preparatów do docieplenia jednej marki. To gwarantuje zachowanie najwyżej jakości oraz bezpieczeństwo, że elementy składowe będą ze sobą współpracować i wypełniać swoją funkcję przez długie lata.

Docieplenia celulozą

To innowacyjna metoda, która wiedzie w ostatnich latach prym. Coraz rzadziej inwestorzy decydują się na klasyczną wełnę mineralną. Wełna celulozowa pochodzi z recyklingu, z przemiału zużytych gazet. Docieplenia celulozą są więc bardzo ekologiczne. Jest to całkowicie bezpieczne, ognioodporne. Włókna podlegają impregnacji środkami solnymi. Wata w odróżnieniu od wełny mineralnej lepiej przylega do konstrukcji budynku. Docieplenie celulozą wyróżnia się lepszym uszczelnieniem. Stosuje się ją głównie do docieplenia ścian, stropów, dachów oraz stropodachów. Dzięki zastosowaniu metody wdmuchiwania, celuloza dociera do każdej wolnej przestrzeni, co uniemożliwia powstawanie mostków termicznych. Do docieplenia celulozą konieczne jest użycie specjalistycznego sprzętu, zazwyczaj przez tzw. agregat nadmuchowy.

Jak wybrać odpowiednią firmę ?

Firma zajmująca się dociepleniami budynków powinna dysponować wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą pracowników. Ponadto powinna posiadać sprzęt specjalistyczny wysokiej jakości, dzięki czemu profesjonalnie wykona docieplenia. Poza tym, kontakt powinien być przyjazny i bezproblemowy, a nasze wątpliwości i pytania jasno i precyzyjnie wyjaśnione.

 

Odpowiednia izolacja termiczna budynku odgrywa kluczową rolę w komfortowym użytkowaniu domu. Dlatego warto odnaleźć firmę, która profesjonalnie i skutecznie dociepli nasz budynek.

Komentarze
Ta strona jeszcze nie ma komentarzy.
* Pola obowiązkowe
* Pola obowiązkowe