Wełna celulozowa Termex Fiber – dlaczego warto wybrać?

2023-09-29 komentarze: 0 wyświetlenia: 111
Wełna celulozowa Termex Fiber – dlaczego warto wybrać?

Wełna celulozowa Termex to ekologiczny materiał izolacyjny wytwarzany z papieru recyklingowanego dla potrzeb nowoczesnego budownictwa. Posiada właściwości przeciwpożarowe i zapobiegające zawilgoceniu. Wyjątkowość wełny celulozowej Termex polega na zapewnieniu bezspoinowej warstwy izolacyjnej stworzonej z oddychających, porowatych włókien celulozowych posiadających zdolność równoważenia poziomu energii oraz wysoką hermetyczność. Dodatkowo znakomita pojemność cieplna włókien celulozowych redukuje skoki temperatury w budynku, pozwalając na utrzymanie naturalnego komfortu mieszkania.

Dlaczego warto?

Produkcja wełny celulozowej charakteryzuje się bardzo niskim stopniem energochłonności w porównaniu do innych rodzajów izolacji. Dzięki temu ten materiał izolacyjny posiada prawie nienamacalny ślad węglowy, co potwierdzone zostało m.in. Deklaracją Środowiskową Produktu. Wełna celulozowa jest niezwykle popularnym materiałem termoizolacyjnym w Finlandii. Od niemal 30 lat mieszkańcy tego kraju, a także innych państw skandynawskich, chętnie wykorzystują granulat wełny do ocieplania swoich domów. Wpływ na wysokie zainteresowanie tym materiałem mają jego niezwykłe właściwości – jest świetnym izolatorem cieplnym i zapewnia wysoki poziom energooszczędności. Pozostaje przy tym przyjazny środowisku. Do jej produkcji używa się wyłącznie wyselekcjonowanej makulatury bez dodatku trujących substancji. Dzięki temu wełna celulozowa pozostaje materiałem w pełni ekologicznym i oddychającym. Ma to niebagatelne znaczenie w świetle zmieniających się regulacji prawnych, które zmierzają w kierunku uczynienia z „zielonego budownictwa” obowiązującego standardu.

Wełna celulozowa Termex – zimą ciepło, latem chłodno

Zalety wełny celulozowej w krótkim podsumowaniu:

  • dobre właściwości termoizolacyjne pozwalają na zmniejszenie zużycia energii w walce z chłodem,
  • wspiera pasywne chłodzenie latem, oszczędzając energię na klimatyzacji,
  • nowoczesna technologia montażu – instalacja wełny celulozowej trwa od kilku godzin do 2 dni, w zależności od rozmiarów i poziomu skomplikowania konstrukcji budowlanej obiektu,
  • dzięki swojej hermetyczności wełna celulozowa zmniejsza uczucie „cugu” w mieszkaniu,
  • materiał oddychający, równoważący poziom wilgotności w konstrukcji, zapewnia lepszy mikroklimat wnętrz,
  • autentyczny, ekologiczny produkt, wytwarzany od 30 lat!
  • minimalny ślad węglowy,
  • w przypadku rozbiórki nadaje się do utylizacji lub ponownego użycia.

Docieplenia celulozą wykonujemy tylko i wyłącznie produktami firmy Termex. Zapraszamy do kontaktu!

Komentarze
Ta strona jeszcze nie ma komentarzy.
* Pola obowiązkowe
* Pola obowiązkowe